E-Xpozice Fantaskní příběhy ze světa kůry obsahuje celkem 25 fotografií ze série s původním názvem Abstraktní svět kůry. On totiž při podrobnějším zadívání ten zajímavý svět vepsaný do obrazů namalovaných v kůře ztrácí své abstraktní vlastnosti a začne žít zcela konkrétními barevnými příběhy. Zvu vás tedy podívat se na pár detailů kůry různých druhů stromů a zkusme si společně představit příběhy, které se v tomto světě odehrávají.

Pozn.: Pro reálnou výstavu, která byla již domluvena, ale která se nakonec neuskutečnila, jsem původně připravil 18 fotoobrazů formátu 50x70 cm. Do odpovídající e-Xpozice jsem ale přidal i několik fotek, které ve velkém formátu vystaveny být nemohly kvůli tomu, že nebylo možné připravit papírové zvětšeniny v náležité technické kvalitě, ve webové fotogalerii je ale ještě vzhledem k použitému formátu kvalita přijatelná. Proklikněte se, prosím, přes kteroukoli fotku do fotogalerie a můžete si prohlédnout jednotlivé fotografie i s jejich občas možná trochu bláznivými názvy, protože právě názvy jsou jako obyčejně podstatnou součástí expozice mých fotografií a názvů se týká i následující soutěž.

Soutěž o výstavní fotografii podle vlastního výběru:

Vyberte si některou z fotografií, která vás něčím zaujala a pro kterou byste rádi vytvořili svůj vlastní název podle toho, jaký příběh ve fotografii sami vidíte, fantazii se meze nekladou. Počet vybraných fotek není nijak omezen, když budete chtít, můžete vytvořit vlastní "stínové názvy" klidně pro všechny fotografie. Napište mi své návrhy do sekce Diskusní fórum (jde o zdejší veřejnou návštěvní knihu) a připojte prosím svou kontaktní e-mailovou adresu (úplně stejně jsem chtěl soutěž uspořádat přímo na výstavě, tam by se odpovědi zapisovaly do papírové návštěvní knihy). Po skončení soutěže vyhodnotím podle svého vlastního přesvědčení a subjektivního vkusu nápad, který se mi bude zdát nejzajímavější, a jeho autor si bude moci vybrat výstavní papírovou zvětšeninu fotky, která se mu z "kůrové kolekce" líbí (nemusí to ovšem být právě ta, ke které psal název do soutěže), a tu ode mne dostane zdarma, na způsobu předání se domluvíme individuálně. Pokud se sejde dostatečný počet originálních soutěžních příspěvků, rád vyberu i více než jednoho výherce, ale jeden to bude každopádně. Zároveň si vyhrazuji právo navržený název po dohodě se soutěžícím použít jako nový oficiální název pro další používání fotografie. Soutěž bude probíhat v březnu a dubnu 2018, vyhodnocení provedu hned na začátku května.

 


Fantaskní příběhy ze světa kůry

/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a01-audience-u-tehotneho-andela-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a02-brezova-kaligrafie-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a03-ostrov-harfenistek-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a04-za-bludickou-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a05-ropucha-v-pomerancovem-rybnice-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a06-pozdrav-od-hitchcocka-ptaci-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a07-oaza-v-zelene-pousti-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a08-nocni-mura-edwarda-muncha-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a09-utok-brezovych-kamikadze-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a10-stene-s-velikou-hlavou-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a11-portret-rytire-z-kacerova-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a12-tlusta-koala-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a13-olejova-ameba-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a14-zarodek-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a15-eukalyptovy-starec-low-jpg2/
/album/fantaskni-pribehy-ze-sveta-kury/a16-jeptiska-low-jpg2/

—————